Polepší si zaměstnanci útulku i jejich „klienti“

07.02.2020 14:39

VSETÍN -  Městský útulek pro zvířata, který v Jasenicích provozuje příspěvková organizace Technické služby města Vsetína, se v průběhu letošního roku dočká modernizace za téměř 700 tisíc korun bez DPH.

Vedení města se spolu se svými technickými službami snaží útulek pro zvířata průběžně zvelebovat. „V letošním roce tak plánujeme pořízení třech kontejnerů, které zpříjemní pracovní podmínky zaměstnancům útulku, ale i jejich klientům ze zvířecí říše,“ uvedl místostarosta Tomáš Pifka.

První kontejnerový modul o velikosti 6 x 2,5 metru bude sloužit jako kancelář správce útulku a své místo v něm najde i doposud chybějící hygienické zázemí. „Stávající pracovní podmínky pro zaměstnance útulku byly nevyhovující. Na toaletu museli například až do naší správní budovy vzdálené desítky metrů,“ zdůvodnil nutnost změn ředitel technických služeb Lubomír Střelec s tím, že stávající kancelář bude i nadále sloužit, a to jako sklad například pro krmivo a další vybavení.

V útulku přibydou během roku také dva menší kontejnery o rozměrech 3 x 2,5 metru. Poslouží jako karantény pro nalezená zvířata, především pro kočky. „Půjde o boxy s omyvatelnými stěnami i podlahou, tak aby byla jednoduchá a účinná jejich pravidelná desinfekce,“ vysvětlil Střelec.

V rozpočtu mají technické služby na uskutečnění svého záměru vyčleněnu částku 674 tisíc korun bez DPH. 

 

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: MěÚ Vsetín, Jiří Žůrek,