Pohořelická křižovatka bude zprovozněna od 2. listopadu, současně se uzavře ulice Dr. Beneše

28.10.2020 08:22

OTROKOVICE - Obyvatelům Napajedel a Pohořelic se výrazně uleví. Pětiměsíční uzavírka pohořelické křižovatky skončí již 2. listopadu. Ve stejný den se naopak uzavře ulice Dr. Beneše v Napajedlích.
„Důvodem pětiměsíční uzavírky pohořelické křižovatky byla výstavba dálničního nadjezdu SO201 nad budovaným jižním obchvatem Otrokovic, který je nyní ve fázi dokončovacích prací a terénních úprav,“ sdělil zástupce správce stavby ŘSD Zlín Pavel Dvořák.
Současná odbočka z ulice Dr. Beneše v Napajedlích zůstane od 2. listopadu navždy uzavřena. Po dokončení stavby JV obchvatu Otrokovic v roce 2021 budou řidiči využívat nově zbudovanou rampu na dálnici D55 z ulice Dr. Beneše, kterou se napojí jak na dálniční obchvat, tak na silnici I/55. Sjezd na komunikaci I/55 bude v podobě kruhového objezdu vybudován na úrovni čerpací stanice OMV. 
„Do konce roku budeme ještě v rámci stavby jihovýchodního obchvatu Otrokovic pokládat konstrukční vrstvy dálnice, dokončíme opěrnou zeď v prostoru styku ulice Dr. Beneše a budeme pokračovat v realizaci výstavby dálničních mostů,“ doplnil Dvořák.
Stavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic, další část dálnice D55, byla zahájena na začátku října 2018. Obchvat je dlouhý 3,1 kilometru. „Po dokončení prací v roce 2021 bude veškerá tranzitní doprava ve směru Přerov – Uherské Hradiště odkloněna na obchvat. Náklady na celou stavbu, pomineme-li přípravu, přesáhnou částku 710 milionů korun bez DPH,“ řekl Pavel Dvořák.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Otrokovice