Podzimní videomappingová projekce Zlín uprostřed světa ve 14|15 Baťově institutu nabídne řadu zajímavých projekcí

07.10.2019 12:03

ZLÍN - V úterý 8. října od 20 hodin se platforma 14|15 Baťova institutu opět promění v efektní kulisu k promítání videomappingových projekcí. Pod souhrnným názvem Zlín uprostřed světa budou představeny práce studentů Fakulty aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

„Díky spolupráci 14|15 Baťova institutu a Fakulty aplikované informatiky UTB má veřejnost možnost pravidelně poznávat na fasádě 15. budovy různá témata a získávat nevšední zážitky z audiovizuálních projekcí. Videomapping se těší nejen u nás, ale také ve světě velké oblibě,“ uvedla Petra Štrofová, PR manažerka institutu.  

„Spolupráce s Univerzitou Tomáše Bati, Fakultou aplikované informatiky, vnáší do tradičního projektu nápady studentů, kteří jsou tvůrci videomappingové projekce s tématem Zlín uprostřed světa. Tématy pro rok 2019 jsou Baťovský Zlín a Cestování, které je zaměřeno především na světoznámé cestovatele Hanzelku a Zikmunda, jejichž významné jubileum si v letošním roce připomínáme“, řekla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o..

Videomappingová přehlídka se váže na studentské práce zpracované v rámci zadání letního semestru a předvede novým studentům i široké veřejnosti vývoj a směry techniky moderního studijního oboru, který je možné si ve Zlíně vybrat. Prezentuje také příležitost pro studenty, vyzkoušet si teorii a získané dovednosti v praxi na technickém zařízení, které není běžně dostupné a je svým způsobem unikátní.

„Věřím, že večer na platformě bude opět nevšední a zanechá svou výjimečností dojem u návštěvníků. Jedná se o open-air projekt, který jsme se rozhodli uspořádat jako podporu kultury a vzdělávání mladých studentů, k čemuž je naše krajské kulturně vzdělávací centrum zřízeno a zároveň jako oslavu výjimečných možností života, které nám Zlín dává, ať už je to studium či poznání, ať už ve škole či na cestách“ dodala Petra Kubíková. 

14|15 Baťův institut se těší na všechny účastníky, kteří si projekci nenechají ujít a slibuje skvělý zážitek v příjemné atmosféře podzimních večerů.  

Akce se koná za každého počasí a vstup na videomappingovou projekci je zdarma. Více informací naleznete na www.14-15.cz.
Vlastimil Langer

Foto: 14|15 Baťův institut