Podvodník okradl staré manžele o téměř sto tisíc korun

06.08.2019 09:38

ZLÍN -  Zlínští kriminalisté od pátku 2. srpna pátrají po podvodníkovi, který v obci na Zlínsku okradl starší manželský pár.
„Neznámý muž se pod legendou dostal do obydlí šestaosmdesátileté ženy a nepozorovaně jí z ložnice ukradl starší kabelku, tzv. psaníčko, v němž měla uloženo 98 tisíc korun. Hrozí mu až pětileté vězení,“ řekla dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž ve věku kolem padesáti let zazvonil u dveří starších manželů v úterý 30. července kolem sedmnácté hodiny. Tvrdil, že jim jde znovu vyřídit důchod a že to předjednal s jejich synem. Jenže ten byl ovšem v době mužovy návštěvy na dovolené, takže si tuto informaci senioři nemohli ihned ověřit.
„Návštěvník požadoval občanský průkaz paní i jejího devadesátiletého manžela. Žena začala doklady v jednotlivých pokojích v domě hledat, muž chodil všude za ní, s někým telefonoval a tvrdil, že s jejím synem. Z dokladů si opsal údaje a asi po půl hodině z domu odešel,“ popsala událost policistka.

Po návratu syna z dovolené společně prohledali celý dům. Protože kabelku ani peníze nenašli, obrátili se v pátek na policii, kde celou událost oznámili.  Kriminalisté po muži, který ukradl peníze, pátrají.
Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer