Podvodník obral lidi o víc jak půl milionu korun

04.12.2018 11:54

VSETÍN - Před několika dny skončil ve vazbě povedený podvodník. Kriminalisté jej obvinili z několika skutků, kdy měl na různých místech napáchat škodu za více jak půl milionu korun a hrozí mu až osmileté vězení.

„Osmadvacetiletý muž z okresu Nový Jičín se dostal do rukou kriminalistů ze Vsetína před několika dny. Důvod byl jediný a to podvody na několika místech okresu Nový Jičín a v jedné z obcí u Valašského Meziříčí. To, že muž v podvodech uměl chodit, dosahuje i výše celkové škody, která dosáhla 560 tisíc korun. Bez několika desítek tisíc způsobil škodu jedinému muži a to devětačtyřicetiletému muži z Oder,“ informoval policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Důvěřivým lidem sliboval, ale své sliby neplnil. „Právě muži z Oder v jarních měsících přislíbil zprostředkování prodeje elektrického i motorového nářadí. Nářadí zmizelo a peníze nikde. Hodnota nářadí přesáhla 180 tisíc korun. Muže připravil také o vozidlo Audi, které přislíbil odkoupit za necelých 50 tisíc korun. Opět nejsou k mání auto ani peníze,“ uvedl policista.
Stejně to dopadlo i s dodávkou Ford za 30 tisíc korun a s dodávkou Peugeot za patnáct tisíc korun. „Podvodník dokonce od muže vylákal i půjčku ve výši 110 tisíc korun. Muž z Oder ještě přišel o peníze za železný šrot a materiál. Cena tohoto materiálu byla necelých 120 tisíc korun,“ vypočítal mluvčí.

V polovině prázdnin v obci u Valašského Meziříčí převzal podvodník na jméno své přítelkyně elektrické stroje za 37 tisíc korun. Opět nezaplatil. A jen část peněz zaplatil v případě koupě vozidla BMW od třicetiletého muže z okresu Nový Jičín, jemuž nadále dluží 20 tisíc korun.

Policejní komisař muže obvinil z trestného činu podvod. Přibyl i trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, protože neoprávněně disponoval platebními kartami své přítelkyně.

„Jelikož se jedná o recidivistu, který nebyl v rukou kriminalistů poprvé a ve své činnosti pokračoval, je stíhán vazebně. Hrozí mu při prokázání viny až osmiletý trest vězení.

Kriminalisté nadále mapují podvodníkovu činnost a to z různých míst i různých časových období,“ uzavřel Vladislav Malcharczik.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Policie ČR