Podlesí-Křivé ožije v sobotu slavnostmi

27.09.2019 08:57

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Už čtvrtý ročník Svatováclavských Křivských slavností proběhne v sobotu 28. září ve valašskomeziříčské místní části Podlesí-Křivé. „Letos je navíc spojen s připomínkou 95 let, které uplynuly od založení místního sboru dobrovolných hasičů.

Na sobotních 10 hodin je naplánována slavnostní mše k 95. výročí založení SDH Podlesí-Křivé. Uskuteční se v kapli svatého Václava v Podlesí a její součástí bude také svěcení nového praporu sboru,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.

Od 13 hodin pak začíná hlavní program 4. Svatováclavských Křivských slavností. „Chybět nebudou hry, soutěže nebo třeba střelba ze vzduchovky pod dohledem místních myslivců, kteří připravili také tombolu. Zajímavý bude určitě také první ročník recesistické soutěže o největšího Křivjana a Křivjanku,“ zve Jaroslav Kneisl, předseda Osadního výboru Podlesí-Křivé.
Děti se vyřádí ve skákacím hradu a dalších atrakcích, které připravilo SVČ Domeček. Tábornické dovednosti malých i velkých prověří členové 1. skautského oddílu Naděje. Dítka z místní mateřinky si pro návštěvníky připravila vystoupení a své produkty představí Diakonie ČCE. Chybět nebudou zvěřinové speciality a řada dalších pochutin. K tanci a poslechu zahraje kapela OK Country.

Akci pořádá osadní výbor Podlesí-Křivé ve spolupráci s městem Valašské Meziříčí, Honebním společenstvím Podlesí-Jarcová, SVČ Domeček, Diakonií ČCE Valašské Meziříčí a 1. skautským oddílem Naděje.