Počátek ledna je na Východní Moravě pestrý

09.01.2019 08:05

Pestrá, zábavná i poučná je Východní Morava na počátku roku 2019.

Až do neděle 13. ledna je možné shlédnout ve Vlčnově na Uherskohradišťsku výstavu Slaměné vánoce, která umožní vzpomínku na nedávno skončené svátky i na to, jak je slavili naši předci. Umístěná je v Galerii na Měšťance.

Muzeum v Napajedlech na Zlínsku zve na výstavu Alois Juřena – celý můj život. Je věnovaná místnímu rodákovi a výtvarníkovi. Navštívit ji lze až do neděle 13. ledna.

Ve čtvrtek 10. ledna rozezní Redutu Uherské Hradiště dámské vokální trio Prime Time Voice. Jazzový koncert začne v 19:30.

Výstava Milana Knížáka nazvaná Žít jinak, bude k vidění v I. podlaží 14. budovy 14-15 Baťova institutu ve Zlíně a 11. ledna od 16. hodin zájemce provede výstavou osobně sám Milan Knížák, jehož umělecké aktivity jsou velmi široké -  zahrnují akce, výtvarné umění, hudbu, architekturu, design, módu, básně, fotografie. V 18.30 hod pak autor představí poezii z výběru své celoživotní básnické tvorby. Jako host vystoupí zlínský básník Jaroslav Kovanda. Výstavu pak bude možné navštívit až do 3. února.

Kovozoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště zve na unikátní betlém ze dřeva a kovu v životní velikosti. Kovozoo má otevřeno denně od 10:00 do 18:00. Betlém bude přístupný do 3. února.

Jako již tradičně se tři lednové týdny roku Pustevny v Beskydech stanou centrem festivalu Ledových soch. Vzhledem k rozmarům počasí jsou sochy opět umístěné ve dvou tematických stanech. Festival začne v sobotu 12. ledna. Pro sochaře bude připraveno 40 tun ledu, pro návštěvníky spousta her a soutěží.

Na Novoroční tříkrálový koncert zve oblíbená Zvonice na Soláni na Vsetínsku.  Uskuteční se v sobotu 12. ledna v 15:30. V programu zazní árie a písně autorů A. L. Webera, G. Cacciniho, W Gomeze, A. Dvořáka, G. Verdiho a M. SCH. Trnavského, chybět nebudou ani vánoční koledy. To vše v podání Marianny Pillárové (soprán), Eriky Šporerové (mezzosoprán) a klavírního doprovodu Marie Horáčkové.

V neděli 13. ledna se v Domě kultury Uherský Brod uskuteční vystoupení Čiperkové aneb Děti dětem. Odpoledne plné písniček, říkanek a tance začne v 15:00.

Nabídka dalších akcí na www.vychodni-morava.cz.

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.