Po srážce osobního vlaku s autem v Želechovicích skončili čtyři lidé v nemocnici

13.11.2017 17:01

ŽELECHOVICE – Zraněním čtyř lidí skončila v pondělí 13. listopadu srážka osobního vlaku s nákladním automobilem na železničním přejezdu v Želechovicích nad Dřevnicí na Zlínsku. Škodu na vlaku a autě vyčíslili policisté předběžně na čtyři sta tisíc korun.
„Policisté šetří událost pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení, kterého se mohl dopustit řidič nákladního vozidla. Řidiči hrozí až pětileté vězení,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
V pondělí 13. listopadu po osmé hodině ranní došlo na železničním přejezdu bez závor v Želechovicích ke srážce osobního vlaku s nákladním automobilem. „Ve vlaku cestovalo padesát dva osob, z nichž tři utrpěly lehké zranění. Do nemocnice převezli záchranáři se zraněním také čtyřiatřicetiletého řidiče nákladního vozu. Dechové zkoušky byly u strojvedoucího i u řidiče nákladního vozu negativní,“ řekla policistka.
K nahlášené nehodě vyjeli krátce po půl osmé hasiči ze stanice Zlín se dvěma cisternovými vozy a speciálním technickým kontejnerem. O události jsme okamžitě informovali také hasiče SŽDC. „Jednotka HZS Zlínského kraje byla na místě do šesti minut. Řidiče nákladního vozu hasiči naštěstí nemuseli z kabiny vozu vyprošťovat a se zraněním si jej převzala posádka zdravotnické záchranné služby,“ uvedl Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
Zdemolovaný automobil hasiči zajistili proti možnému vzniku požáru a uniklé provozní kapaliny zachytili pomocí speciálních sorpčních látek. Po příjezdu jednotky hasičů SŽDC jim místo havárie předali a jednotka HZS kraje se v 9:44 hodin vrátila zpět na svou základnu.

Foto z místa nehody: HZS Zlínského kraje