Plameny šlehající z motoru zničily osobní automobil

16.12.2022 17:23

NĚMETICE - Po návratu z nákupů dnes kolem půl jedenácté dopoledne začal v Němeticích na Vsetínsku hořet osobní automobil. Požár způsobil škodu v předběžné výši 150 tisíc korun, příčinou byla technická závada a její upřesnění je v šetření hasičů.
„Řidič už ke konci jízdy cítil v kokpitu vozu zápach spáleniny. Ale až po zastavení vozu začaly z motorového prostoru šlehat plameny. Řidič k hašení použil dva hasicí přístroje. Plameny se mu bohužel uhasit nepodařilo,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Oznámení o požáru přijali hasiči v 10:34 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce HZS Zlínského kraje stanice Valašské Meziříčí a jednotkám dobrovolných hasičů z Kelče i Němetic. První byla na místě jednotka z Kelče, která ihned zahájila hasební práce.
Řidiče ošetřila Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje, protože se mu při hašení dostal prášek do očí.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje