Plameny kompletně zničily osobní automobil

24.08.2019 18:04

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Technická závada v motorovém prostoru způsobila v sobotu 24. srpna odpoledne na parkovišti ve Valašských Kloboukách na Zlínsku požár osobního automobilu. Majitel se sice snažil plameny uhasit, ale neúspěšně.
„Příčinu požáru stanovil vyšetřovatel hasičů ze Zlína, nikdo nebyl zraněn a škoda dosáhla 50 tisíc korun,“ informoval dnes Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.

Informaci o požáru přijali hasiči v 14:15 hodin. Operační důstojník k události okamžitě vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Valašské Klobouky a posilové jednotky dobrovolných hasičů z Valašských Klobouk a Brumova.

„Už v době příjezdu první cisterny byl osobní vůz kompletně v plamenech. Hasiči okamžitě natáhli jeden vysokotlaký proud a v dýchací technice požár lokalizovali. Po dochlazení konstrukcí a kontrole vraku vozu ohlásil velitel zásahu v 14:38 hodin celkovou likvidaci požáru,“ sdělil Pavel Řezníček.

Podle zjištěných informací řidič osobního vozidla zastavil auto na parkovišti, a jakmile zpozoroval kouř z motorového prostoru, ihned jej odtlačil do volného prostoru, aby nebyly ohroženy další vozy. Pomocí práškových hasicích přístrojů se snažil požár uhasit, bohužel neúspěšně.

Foto: HZS Zlínského kraje