Pitínská ulice v Bojkovicích má nový propustek

10.12.2017 10:43

ZLÍNSKÝ KRAJ - Nový propustek vystavěli silničáři v Bojkovicích. Navazuje na něj rovněž 350 metrů obnoveného povrchu vozovky. „Motoristům se tak zvýšila kvalita povrchu a bezpečnost jízdy na silnici směrem na Pitín. Celkové náklady na propustek a obnovu povrchu vozovky zde dosáhly 4,3 milionu korun,“ uvedla krajská tisková mluvčí Renata Janečková.
Jednou z letošních menších staveb na krajské silniční síti bylo odstranění starého a výstavba nového propustku na silnici v Bojkovicích, v Pitínské ulici. V rámci stavby byla v Bojkovicích v Pitínské ulici stavebně upravena vozovka silnice v délce 44,7 metru a obnoven kryt vozovky po železniční přejezd v délce 17 metrů. Stavba zahrnovala též úpravu části vodovodu a zřízení části kanalizace.
Silniční stavbu financoval Zlínský kraj prostřednictvím Ředitelství silnic Zlínského kraje. Stavební práce byly zahájeny 1. srpna a plynule navázala neinvestiční obnova povrchu vozovky v délce 350 metrů v hodnotě 1,196 milionu korun. Silnice spojuje na jihu Zlínského kraje města Uherský Ostroh, Uherský Brod, Bojkovice, Slavičín, Brumov-Bylnice. Mezi Bojkovicemi a Pitínem po ní denně projede asi dva a půl tisíce vozidel.

Vlastimil Langer

Foto: www.rzsk.cz

Zdroj: www.kr-zlinsky.cz