Piráti odstartovali kampaň s ambicemi vyhrát krajské volby

08.06.2020 15:47

ZLÍN -  S heslem Chce to změnu zahájili dnes ve Zlíně Piráti kampaň do krajských voleb. Kandidátka na hejtmanku Hana Ančincová spolu se zlínským radním Jiřím Jarošem, zastupitelem Valašského Meziříčí Denisem Rychtarem a architektem Jakubem Zachem nastínili plán pro Zlínský kraj.
Piráti představili čtyři hlavní programové priority, kterými jsou kvalitní a dostupné zdravotnictví, propojená silniční síť, živá krajina a moderní kraj.  
„Zlínskému kraji dám potřebnou péči a budu jej řídit s čistým štítem. To znamená, že ty změny se doopravdy stanou a nebude z toho jenom malá nebo velká domů. Kraj se postará o své občany a zajistí dostatek zdravotní péče v dojezdové vzdálenosti, zajistíme transparentnost hospodaření nemocnic a postaráme se o důstojné stáří občanů, protože domov se nedá nahradit,” uvedla kandidátka na hejtmanku Hana Ančincová.
„Zpřístupníme úřad občanům, lidé by měli být schopni zařídit si vše online a neměli by být nuceni obíhat úřady. Kraj bude mít transparentní účty, faktury a všechny informace veřejně k dispozici,” prohlásil radní Zlína pro oblast IT Jiří Jaroš.
„Podpoříme technologické inovace a ekologické chování domácností. Budeme efektivněji nakládat s dešťovou vodou a pomocí meandrů, lužních lesů a slepých ramen zadržovat vodu v krajině. Zasadíme se o obnovu a zatravnění starých polních cest. Kraj musí finančně podpořit obnovu lesů, aby naše krajina ožila,” řekl zastupitel Valašského Meziříčí Denis Rychtar.
Prosadit moderní a rychlou veřejnou dopravu, ve které bude možné platit bezkontaktně, si klade za cíl architekt a urbanista Jakub Zach. „Zainvestujeme do opravy cest, mostů a cyklostezek a zasadíme se o rychlou silniční dopravu napojenou na dálniční síť,” dodal Zach.
Cílem Pirátů je dosáhnout moderního kraje, který se bude starat o své občany a jejich zájmy. Postará se o ochranu kulturního dědictví a bude také zodpovědně přistupovat k naší krajině. „Zlínský kraj potřebuje péči a zaslouží si změnu k lepšímu,“ shrnula na závěr Hana Ančincová.

Text a foto: Vlastimil Langer

Na snímku Hana Ančincová