Petr Leška a Josef Polášek účastníky X. Agrotec Rally Ice Tour

23.01.2018 09:40

ZLÍN - Od úvodního buly jubilejní X. Agrotec Rally Ice Tour, která si klade za cíl nejen pobavit a udělat radost všem přátelům rychlých kol, ale především pomoci těm, kteří to potřebují, dělí jen pár dnů.
V sobotu 27. ledna ve Zlíně v 17. hodin se na ledové ploše Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně proti sobě postaví v tradičním hokejovém souboji nejdříve rallyové výběry Čech a Moravy. Následně pak v poslední třetině nejlepší zástupci těchto celků nastoupí proti legendám, oblékajícím v nedávné minulosti barvy domácího hokejového klubu.

Jak již bývá dobrým zvykem, na zlínském zimním stadionu se každoročně objeví v roli hosta i některá ze známých osobností televizní obrazovky. Tímto hostem bude populární herec Josef Polášek. „Můžu říci, že hokej jsem hrál na základce ve Zlíně, takže s ním mám jakousi zkušenost. Zároveň ale musím přiznat, že to byl jediný zápas, jediná třetina a ve skutečnosti vlastně jediná minuta, protože mě trenér-tělocvikář odvolal na střídačku hned potom, co jsem přejel modrou čáru rychleji než puk,“ řekl s úsměvem zlínský rodák. „Přes výše uvedené musím ale říct, že hokej miluju a považuji ho za ‘nejdívatelnější‘ sport, který znám. A když jde o hodně, hulákáme svorně před obrazovkou celá rodina. Těším se tedy, až si ‘zabékám‘ na zlínském stadiónu pěkně naživo. A vůbec mi přitom nebude vadit, že někteří hokejisti vlastně nebudou až tak hokejisti, ale automobiloví závodníci,“ těší se na lednové utkání Josef Polášek.

Pomyslnou třešničkou na dortu bude vložené utkání bývalých i stávajících hvězd zlínského hokeje proti výběru nejlepších hráčů týmů rally Moravy a Čech ve třetí třetině exhibice. Aktuální generaci hokejových Beranů bude na ledě zastupovat například Zdeněk Okál mladší, za dříve narozené zlínské hráče pak stoprocentně nebude chybět rekordman v počtu kanadských bodů dosažených v nejvyšší domácí soutěži Petr Leška. „Hokej stejně jako rally ke Zlínu po dlouhá léta patří. Proto jsem rád přijal pozvání od organizátorů na letošní ročník této benefice, kde se obě tyto disciplíny každoročně mísí. Navíc rád vždy podpořím dobrou věc, o což tady půjde i tentokrát. Po delší době se navíc opět rád potkám na ledě s kamarády, se kterými jsme toho na zlínském zimáku zažili opravdu hodně. Zároveň věřím, že společně s jezdci rally uděláme radost lidem, kteří pomoc potřebují a především si ji zaslouží,“ vyzdvihnul pozitivní dopad celé akce dvojnásobný mistr české extraligy Petr Leška. Na soupisce ‘modrožlutých‘ by se společně s ním měla objevit minimálně desítka dalších zvučných jmen zlínského hokeje.

Rally Ice Tour nemá jenom rámec sportovního a přátelského setkání, ale v posledních letech je jejím nedílným posláním hlavně charitativní oblast. Nejinak tomu bude samozřejmě i při jubilejním desátém ročníku, kdy akce podpoří například dva nevidomé lyžaře, kteří se budou účastnit nadcházející paralympiády.

,Mezi dalšími obdarovanými se v roce 2018 objeví mimo nevidomých sportovců také jméno desetileté Anetky Kráčalíkové z Velíkové u Zlína, či Veroniky Fojtíkové z Rybí na Novojičínsku. Po několikaleté podpoře dětského domova ve Vizovicích tentokráte podpoříme Mateřskou školu pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami ve Zlíně," odtajnil jména obdarovaných hlavní pořadatel akce Vladimír Barvík. „Především pro diváky, kteří hodlají navštívit tuto benefiční akci s dětmi, bude připraven i rozmanitý doprovodný program," dodal.

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.
Foto: CCRVM