Petr Bártek se stal mistrem republiky ve skoku do výšky

04.03.2019 15:29

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Formu si načasoval dokonale. Petr Bártek, atlet TJ Valašské Meziříčí, zlepšil na Mistrovství České republiky žáků a žákyň svůj osobní rekord ve skoku vysokém na 185 cm, což mu přineslo titul mistra republiky. Domácím divákům se mladý atlet představí v sobotu 9. března na Valašské laťce. Informaci sdělil tiskový mluvčí meziříčské radnice Lukáš Martinek.

Mistrovství republiky proběhlo ve dnech 2. až 3. března v Ostravě. Představilo se na něm několik závodníků a závodnic z TJ Valašské Meziříčí. Největšího úspěchu dosáhl Petr Bártek, který v 17členném startovním poli výškařů nenašel přemožitele. Výška 185 cm zdolaná na první pokus znamenala nejen nové osobní maximum, ale také mistrovský titul.

„Valašskomeziříčská atletika má tak opět zastoupení v republikové špičce výškařů,“ uvedla Kateřina Honsová z místního atletického oddílu. Podobný úspěch ve stejné disciplíně totiž před lety zaznamenala v dresu TJ Valašské Meziříčí také Petra Helešicová.

Patnáctiletý atlet se připravuje pod vedením trenérky Zuzany Hadašové. Když do oddílu před dvěma lety přišel poprvé, zdolával laťku jen do výšky 160 cm. I to naznačuje velký sportovní potenciál.

„Je hodně silný. Má výborné výsledky i ve vrhačských disciplínách. Pokud zlepší techniku běhu, má na to podávat dobré výkony i ve sprintu. Proto ho osobně vidím spíš jako budoucího desetibojaře,“ řekla Hadašová. „Na druhou stranu je hodně inteligentní a umělecky nadaný. Uvidíme, kam ho budoucí kroky zavedou,“ dodala trenérka.

Vlastimil Langer
Foto: www-valasskemezirici.cz