Parkovací místa ve Zlíně budou nová, rekonstruovaná či legalizovaná

10.07.2018 13:27

ZLÍN – Nová, rekonstruovaná či legalizovaná. Velkými změnami prochází letos mnoho parkovišť ve Zlíně. Radnice proinvestuje desítky milionů korun.

„Většinou se jedná o rekonstrukce a stavební úpravy vedoucí k legalizaci parkování a stání motorových vozidel,“ upřesnil Josef Novák, radní pro oblast dopravy.

V rámci sedmé etapy regenerace panelového sídliště v Malenovicích se vylepší celkem 80 stávajících míst a vznikne 22 nových. „V současné době je vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele, ze kterého bude zřejmá i cena. Výběrové řízení je vyhlášené i na další etapu regenerace sídliště na Podhoří, kdy vznikne 45 nových stání pro auta. Stejná situace je u investice v ulici Dřevnická, kde se plánuje u škol zřízení 21 nových parkovacím míst,“ sdělil tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Naplno běží práce v lokalitě ulice Ševcovská, v úseku ulic Díly. „Modernizujeme zde a upravujeme 56 stání, součástí prací za 16 milionů korun jsou i stavební úpravy chodníků,“ řekl Michal Zlámal, vedoucí Odboru koncepce a realizace dopravních staveb magistrátu.

Zásadní z hlediska rozšíření nabídky parkování je projekt úpravy ulic Česká, Moravská a Slezská na Jižních Svazích. V tuto chvíli se připravují práce v ulici Česká, které počítají i s rekonstrukcí a legalizací současných míst a vznikem nových stání, celkem půjde o 187 parkovacích míst.

V souvislosti s pracemi v ulici Česká se nyní buduje v její blízkosti provizorní parkoviště, kam budou moci odstavit svá auta lidé z uvedené lokality. „Na celkové ploše 1 900 metrů čtverečních vznikne 68 stání. Zajímavostí je, že kvůli vybudování provizorního parkoviště bude přemístěno 2 000 metrů krychlových zeminy a použito 327 betonových panelů,“ vysvětlil Zdeněk Dvořák.
 Dokončeno bude koncem července, hned poté začnou práce v ulici Česká.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: www.zlin.eu