Památník Tomáše Bati otevírá v pátek koncertem

14.05.2020 10:00

ZLÍN – Novou sezónu Památníku Tomáše Bati zahájí večerní koncert v pátek 15. května od 20 hodin a vystoupí na něm akordeonista Vojtěch Szabó a zpěvačka Julie Vajdáková.

„V prostoru Památníku bude moci vystoupení sledovat 30 posluchačů. Účast je nutné rezervovat předem na e-mailu pamatnikbata@zlin.eu (rozhoduje pořadí). Vstup je zdarma.

Všichni ostatní mají možnost sledovat koncert z pohodlí domova na streamu. Stačí se jen připojit na Facebook Živý Zlín, kde stream poběží online: https://www.facebook.com/zivyzlin/. Je vytvořena i FB událost: Kultura ŽIVĚ a na NETU: Vojta Szabó & Julie Vajdáková,“ informoval tisikový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

Záznam koncertu a další zajímavosti ze zlínské kultury budou k dispozici také na webu www.zivy-zlin.cz. Právě ve spolupráci s projektem Živý Zlín je koncert organizovaný.

Od května do září je Památník Tomáše Bati otevřený po celý týden kromě pondělí. Průvodci už nyní nabízejí komentované prohlídky pro veřejnost. První prohlídka startuje v 10 hodin, poslední končí 17. hodinou. Nadále platí, že interiér Památníku je přístupný pouze s průvodcem, proto se do něj vchází přes infopoint, sídlící ve vedlejší budově gymnázia,“ sdělil tiskový mluvčí.

Až do odvolání je třeba při návštěvě Památníku dodržovat zvýšená hygienická opatření:
• odstupy mezi lidmi minimálně dva metry,
• neustále chráněný nos a ústa rouškou/šátkem/nákrčníkem, apod.,
• prohlídková skupina o maximálním počtu 10 osob,
• uvnitř infopointu budou moct být v jeden okamžik přítomni maximálně dva návštěvníci,
• dezinfekce rukou před vstupem do objektu.

Tým Památníku Tomáše Bati je k dispozici na e-mailu pamatnikbata@zlin.eu a na tel. 575 570 720.

Vlastimil Langer
Zdroj: Magistrát města Zlína

Foto: Archiv KNZ