Ozvěny festivalu FEBIOFEST na Vsetíně

06.04.2018 18:47

VSETÍN - Mezinárodní filmový festival FEBIOFEST zavítá od 9. do 11. dubna do Vsetína a jeho návštěvníci budou moci zhlédnout v kině Vatra celkem pět filmů. „Díky velkému zájmu rozšiřujeme v rámci 25. ročníku festivalu i Regionální ozvěny Febiofestu také do dalších měst mimo Prahu. Vsetín je mezi nimi jedním z nejmenších,“ uvedl jednatel festivalu Kamil Spáčil.

Pro návštěvníky bude připraveno pět projekcí, které nabídnou zajímavé filmové žánry. „V kině Vatra bude možné zhlédnout atraktivní filmová díla domácího i světového formátu, které mají přispět ve výchově a vzdělání širokého okruhu diváků v oblasti kulturní, jazykové i audiovizuální,“ upřesnila vedoucí odboru školství a kultury Andrea Frňková.

Snímky jsou promítány s českými i anglickými titulky, takže jsou vhodné i pro zahraniční diváky. Na programu jsou zařazeny filmy: Do větru, Souboj pohlaví, Archa světel a stínů a další. Více informací je možné najít na stránkách www.febiofest.cz/mesta/vsetin/. 

Vsetínští zastupitelé schválili pořadateli festivalu na uspořádání Regionálních ozvěn Febiofestu ve Vsetíně dotaci ve výši 20 tisíc korun. 

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: www.mestovsetin.cz