Otrokovičtí veslaři zahájí závodní sezonu

04.06.2020 07:53

OTROKOVICE - Jedny z prvních sportovních událostí v letošním roce bude pořádat TJ Jiskra Otrokovice, oddíl veslování. „V sobotu 6. června se uskuteční Otrokovické sprinty a týden nato 13. června Testování reprezentace na dlouhé trati. Záštitu nad oběma akcemi převzala starostka města Hana Večerková,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

„Otrokovické sprinty budou prvním veslařským závodem letošní sezony. Jedná se o Mistrovství Moravy ve sprintu, jehož se zúčastní téměř 200 závodníků nejen z Moravy, ale i Slovenska, kteří budou bojovat o mistrovské tituly,“ uvedl Jakub Atarsia, ředitel závodu. Závod se uskuteční v sobotu 6. června od 10 do 17 hodin v Rekreační oblasti Štěrkoviště. Tento den budou omezené možnosti pro veřejnost k využívání vodní plochy Štěrkoviště.

O týden později se na řece Moravě v úseku Otrokovice – Napajedla, Pahrbek bude konat testování dorosteneckých a juniorských reprezentantů České republiky na trati 6 km. „Testování reprezentace na dlouhé trati se uskuteční v sobotu 13. června od 10 do 16 hodin. Tato akce bude pro veslaře prvním velkým závodem v letošní sezoně, na jehož základě budou zváni závodníci na další reprezentační srazy.  Současně se jedná i o test na Mistrovství České republiky, které se bude konat v příštím roce na stejné trati,“ přiblížil Atarsia.

 „Rád bych poděkoval za vstřícnost Domu dětí a mládeže Sluníčko a TEHOSU, že nám umožnili uspořádat závody v Rekreační oblasti Štěrkoviště ve velmi krátkém termínu a vyšli nám vstříc v dalších v organizačních záležitostech,“ vyjádřil díky závěrem ředitel závodu.

Obě sportovní akce se uskuteční za dodržování aktuálně stanovených hygienických nařízení v souvislosti s výskytem COVID-19.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice