Otrokovický salon byl v pondělí zahájen

07.11.2017 19:19

OTROKOVICE - Přibližně dvacítka otrokovických výtvarníků vystavuje od pondělí 6. listopadu svá díla na jedenáctém ročníku Otrokovického salonu. „ vernisáže se tradičně uskutečnil křest městského nástěnného kalendáře na rok 2018 a tentokrát byl součástí slavnostního večera křest knihy o osobnostech, které ovlivnily naše město. Vernisáž se uskutečnila za přítomnosti většiny výtvarníků, představitelů města a veřejnosti v Otrokovické BESEDĚ,“ uvedla tisková mluvčí radnice Romana Stehlíková.
Stejně jako v uplynulých letech se mohou návštěvníci těšit na široké spektrum vystavených výtvarných děl. Nechybí zde obrazy, sochy, grafiky nebo výtvarně zpracované filmové klapky.
Součástí vernisáže byl křest kalendáře a knihy Nezaváté stopy. Město Otrokovice letos vydalo nástěnný kalendář mapující historii našeho města. Městský kalendář nese název 100 let Příběh Otrokovic 1918 – 2018. Obsahuje vzácné fotografie, které srovnávají podobu Otrokovic tenkrát a dnes. Fotografie k tomuto účelu poskytl Moravský zemský archiv v Brně, Státní okresní archiv Zlín a archiv Městského úřadu Otrokovice.
Kniha Nezaváté stopy pojednává o lidech nejrůznějších oborů, kteří svou činností zanechali v Otrokovicích významnou stopu. „Na knize se podílela celá řada autorů, ale největší díl práce odvedla paní Věra Kramářová. Z dalších autorů můžeme vyjmenovat například Jiřího Holuba, Zdeňka Pokludu, Petra Gybase, Barboru Šopíkovou nebo Petra Klokočku,“ dodala Romana Stehlíková.
Kalendář i knihu je možné zakoupit v Turistickém informačním centru Otrokovice v přízemí budovy Otrokovické BESEDY. Kalendář lze pořídít za 115 korun, knihu Nezaváté stopy za 150 korun. Výtvarná díla jsou vystavena v 1. patře kulturního centra až do 3. prosince 2017. Vstup na výstavu je volný.

Vlastimil Langer

Foto: www.otrokovice.cz