Otrokovické letní slavnosti pobavily všechny generace

17.07.2018 08:00

OTROKOVICE - Petra Janů, Ivan Hlas, Milan Peroutka, O5 a Radeček, Kašpárek v rohlíku a spousta dalších kapel bavila Otrokovičany a návštěvníky města během uplynulého červencového víkendu. Hlavní program se uskutečnil v parku před hotelem Baťov – Společenský dům, doprovodné akce byly rozprostřeny v mnoha částech města.

„Otrokovické letní slavnosti nejsou pouze hudebním festivalem. V rámci slavností promítáme letní kino, děti mají zajištěnu spoustu atrakcí, máme také sportovní program, zkrátka snažíme se zaujmout široké spektrum diváků. Tento letní festival pořádáme proto, aby se zde mohli setkat a pobavit všechny generace,“ uvedl starosta Otrokovic Jaroslav Budek.

Kapely Šufunky Gang Relapse, O5 a Radeček a Abraxas v pátek zaujaly na pódiu před Společenským domem.

„Páteční i sobotní večer využili pořadatelé rovněž k promítání filmů pod širým nebem. V pátek nalákala diváky americký akční film Black Panther a v sobotu se zaplnil park u polikliniky na projekci filmu Star Wars Story,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

V sobotu se lidé přišli bavit a v hojném počtu obsadili závody dračích lodí na Štěrkovišti. Tenbto den řada lidí využila k projížďkám lodí po řece Moravě či se zastavila pod korunami stromů v Kvítkovicích, kde se konal zábavný program pro děti, následovala dechovka a v odpoledních hodinách se představila domácí kapela Pěšáci, Pavel Helan a bluegrassové trio Soft & Easy.

„Zábavu pro děti obstaral vláček, který projížděl Baťovem a sousedící obcí Bělov, odpolední hudebně zábavné programy či spousta atrakcí. Jedna z hvězd slavností Petra Janů s kapelou Amsterodam zahrála v sobotu pro natěšený dav před devátou hodinou večer. Následující vystoupení kapely 80´s Factory roztančilo opravdu všechny návštěvníky,“ pověděla mluvčí radnice.

V neděli se při soutěži rozkutálely pneumatiky uprostřed náměstí 3. května a na Bělově návštěvníci mohli spatřit modelářské modely, které se proháněly po nebi. Program slavností zakončily v neděli oblíbené kapely Kašpárek v rohlíku a Děda Mládek Illegal Band.

„Svojí účastí slavnosti podpořili, jako každý rok, i zástupci našich partnerských měst – slovenské Dubnice nad Váhom a maďarského Vácu. Pozvání přijali také zástupci baťovského města Partizánske. Představitelé měst se nepřijeli jen pobavit, ale také jednat o dalších projektech a vzájemné spolupráci v nejbližších měsících i letech,“ uzavřela Romana Stehlíková.

Vlastimil Langer

Foto: www.otrokovice.cz