Otrokovická radnice se znovu otevírá veřejnosti

18.04.2020 08:15

OTROKOVICE -  Od pondělí 20. dubna bude znovu obnoven provoz Městského úřadu Otrokovice ve stanovených úředních hodinách platných pro jednotlivé odbory. „Radnice přijala proto celou řadu opatření. Na úřadě budou k dispozici dezinfekce, židle rozmístěny tak, aby byly dodrženy dvoumetrové rozestupy, a povinnost nasazených roušek je samozřejmostí,“ informovala tisková mluvčí radnice Romana Stehlíková.
„Stále ale platí, aby občané, kteří mohou své záležitosti vyřídit telefonicky, písemně či elektronicky na úřad osobně nechodili. V případě nezbytnosti osobního kontaktu je nutné předchozí telefonické nebo emailové objednání, na některé přepážky se bude možné již od 21. dubna opět objednat také prostřednictvím elektronického objednávkového systému,“ uvedla tajemnice Městského úřadu Otrokovice Radana Zenáhlíková.

Přepážková pracoviště budou od pondělí vybavena novými ochrannými zástěnami v podobě mobilních nebo pevných průhledných plastů. V čekárnách budou židle rozmístěny v požadovaných dvoumetrových rozestupech.
„Žádáme všechny občany, kteří budou muset úřad navštívit, aby dodržovali nařízení dvoumetrových rozestupů a neshlukovali se. Zároveň upozorňujeme, že bez roušky či jiné ochrany dýchacích cest nebude lidem vstup na úřad umožněn. Na toto nařízení budou upozorňovat informační cedule,“ informuje dále tajemnice.

Při vstupu do každé budovy otrokovického úřadu a v čekárnách přepážkových pracovišť bude umístěn stojan s dezinfekcí. V budovách úřadu budou prováděna zvýšená hygienická opatření. „Třikrát až čtyřikrát denně budou dezinfikovány plochy, kliky, tlačítka výtahů, zábradlí, pultíky a další prostory, kde se bude pohybovat veřejnost,“ vyjmenovala Radana Zenáhlíková.

Všechna tato technická a organizační opatření se přijala na základě doporučení Ministerstva vnitra, aby se v co největší možné míře zamezilo komunitnímu přenosu onemocnění COVID-19 a budou platit až do odvolání.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Otrokovice

Ilustrační foto: Archiv KNZ