Otrokovická radnice naplánovala na rok 2019 deset významných akcí

12.01.2019 08:09

OTROKOVICE - Nabídnout obyvatelům Otrokovic a jejich návštěvníkům pestrý společenský a kulturní program je jednou ze snah vedení města. „Výsledkem je deset událostí, které jsou zařazeny do Akcí městského významu 2019. Tento seznam schválili radní jednání,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Téměř každý měsíc v roce nabídne město občanům alespoň jednu významnou akci. První čtvrtletí zahájí tradiční Městský ples Otrokovice, v únoru budou předána ocenění nejlepším otrokovickým sportovcům a v březnu se bude slavit Den učitelů slavnostním předáním cen pedagogům.

„V dubnu přivítáme na náměstí 3. května jaro. Májová pouť a odemykání vody potěší v květnu zejména nejmenší občánky. Nejrozsáhlejší společensko-kulturní akcí budou i v následujícím roce třídenní Otrokovické letní slavnosti, které se uskuteční v červencovém termínu od 19. – 21. července,“ vypočítala mluvčí radnice.
Ani v tomto roce nebude vynechán zářijový každoroční Evropský týden mobility, který nabídne akce pro všechny věkové kategorie. Sice není zařazen v akcích významného charakteru, ale pro svoji oblíbenost se stal součástí pravidelně konaných akcí ve městě. Evropský týden mobility zajišťuje odbor dopravně-správní ve spolupráci s DDM Sluníčko.

Koncem září se návštěvníci mohou těšit na Michalskou pouť, v  říjnu na Slavnostní večer k vyhlášení samostatného čs. státu, kde budou tradičně předána ocenění významným osobnostem. V polovině listopadu projde městem lampionový průvod a na večerní obloze se rozzáří ohňostroj. Vánoční strom se v Otrokovicích na náměstí rozsvítí 29. listopadu 2019 a k této oblíbené události už neodmyslitelně patří charitativní akce Otrokovice pomáhají potřebným.

Většinu Akcí městského významu 2019 pořádá pro město kulturní a kongresové centrum Otrokovická BESEDA ve spolupráci s odborem školství a kultury.

„V průběhu roku pořádáme celou řadu dalších kulturně-společenských akcí pro veřejnost. I letos připravujeme a nabízíme divadla, koncerty, kina, festivaly, výstavy a přednášky. Stačí sledovat náš web www.otrokovickabeseda.cz, měsíční program naleznete také v Otrokovických novinách a některé akce zveřejňujeme prostřednictvím plakátovacích ploch a billboardů ve městě. Zájemci o kulturu jsou u nás srdečně vítání,“ dodal jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Ilustrační foto: Archiv KNZ