Otrokovická galerie bude hostit Jiřího Wiesnera

19.01.2019 08:08

OTROKOVICE - Letošní druhá výstava v Městské galerii Otrokovice představí autora obrazů, kreseb a grafik Jiřího Weisnera. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 5. února v 18 hodin.

„Jiří Weisner jako učitel výtvarné výchovy ZUŠ Kroměříž nemá daleko k vlastním výtvarným aktivitám.  V poslední době se zabývá nejvíce grafikou, avšak dalším velkým tématem je krajina, ať už v podobě konkrétních motivů nebo v poloze mírně abstrahovaných kompozic,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.
Výtvarník má za sebou řadu výtvarných realizací, např. naučná stezka pro ČSOP Divoky, nástěnná malba pro terénní ekologické středisko v Divokách, sochy pro Nadaci Živoucí světlo ve Střílkách. Svoji volnou tvorbu prezentuje jako člen SPVUK Kroměříž na spolkových výstavách v Kroměříži, v Nitře. Jako host je zván na akce otrokovického spolku Rozumění (Otrokovický výtvarný salón). V roce 2016 a 2018 získal ocenění na Rokycanském bienále grafiky.

Výstava bude v Otrokovicích ukončena 3. března. Městská galerie je veřejnosti přístupná každý den kromě pondělí od 14 do 18 hodin. Vstup je volný.

Foto: www.otrokovice.cz