Otrokovická BESEDA bude mít nový nákladní výtah

16.07.2020 15:02

OTROKOVICE - Větší komfort pro účinkující v Otrokovické BESEDĚ přinese dlouho očekávaný nákladní výtah. Náklady na jeho vybudování poputují z městského rozpočtu. „Stavební práce budou probíhat během letních prázdnin.Výtah je navržen jako nákladní s přepravou osob. Sloužit bude k dopravě kulis, aparatury a dalšího zařízení a rovněž osob s omezenou schopností pohybu na jeviště,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.
„Skutečnost, že nemáme nákladní výtah, způsobuje, že před každým představením se musí ty nejtěžší a nejobjemnější rekvizity pro dané představení vynosit po schodišti ručně, protože se do osobního výtahu nevejdou. Pro zaměstnance BESEDY a pro tým lidí umělců je to nepohodlné a časově náročné. Po představení se opět musí všechno ručně nosit zpět,“ vysvětlil důvod pořízení nákladního výtahu jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek, který o pořízení výtahu usiluje od samého začátku svého působení.
S výstavbou výtahu jsou současně řešeny zpevněné plochy u rampy a zpevněná plocha pro nástup osob s omezenou schopností pohybu.

Chod otrokovické BESEDY probíhající práce nijak neovlivní. „V letních měsících pořádáme celou řadu akcí pod širým nebem, tudíž budova BESEDY není tolik vytížená. Navíc se fakticky jedná o přístavbu, takže stávající vnitřní prostory nebudou nijak zvlášť dotčeny. Veškerá plánovaná představení se uskuteční v avizovaných termínech,“ ubezpečil Pastuszek.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Otrokovice