Otrokovice získaly dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury

20.07.2020 08:42

OTROKOVICE - V letošním dubnu byly na třídě Tomáše Bati dokončeny úpravy přechodů pro chodce. „Jejich přebudování na bezbariérové a nasvětlení vyšlo otrokovickou radnici na cca 1,2 milionů korun. Téměř 85 % z částky se městu podařilo získat ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.

Účelem oprav bylo zvýšení bezpečnosti chodců i dopravy v tamní lokalitě. Obyvatelé Otrokovic totiž na nepřehlednost nějakou dobu upozorňovali. „Nyní přechody odpovídají současným normám a jsou doplněny o prvky pro slabozraké a imobilní. Úpravou se docílilo větší přehlednosti v křižovatkách, a tím pádem jsou bezpečnější,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

Významnou pomocí byla finanční podpora Státního fondu dopravní infrastruktury. „Podařilo se nám získat dotaci ve výši 954 953 korun, která odpovídá 84,99 % způsobilých výdajů. Každý projekt, na který se nám podaří získat jakoukoliv finanční podporu, šetří peníze z našeho městského rozpočtu,“ shrnula starostka.
Vlastimil Langer

Zdroj: Měú Otrokovice
Ilustrační foto: Archiv KNZ