Otrokovice září vánoční výzdobou a na charitu poputuje více než čtvrt milionu korun

04.12.2018 09:41

OTROKOVICE - V pátek 30. listopadu se v podvečerních hodinách i letos rozsvítilo vánoční osvětlení ve městě a zároveň se na náměstí uskutečnila humanitární a charitativní akce. Na dobrou věc se vybrala rekordní suma ve výši více než čtvrt milionu korun.

„ O půl páté začal před Otrokovickou BESEDOU program, kde se představili žáci otrokovických škol, Žesťový kvintet z Malenovic a krátkou zdravici občanům našeho města přednesl starosta Jaroslav Budek společně s místním farářem Josefem Zelinkou. V druhé části večera zazněly písně zlínské kapely Podjezd v čele se zpěvačkou Radkou Janečkovou,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Na opačné straně náměstí se mezitím prodávalo svařené víno, uzené klobásky a grilované steaky. Pro nejmenší byl připraven čaj a další občerstvení. Svůj stánek zde měla také otrokovická pobočka Naděje, která byla letos poprvé společně s městem Otrokovice spolupořadatelem akce.

„Letošní výtěžek z prodeje vína a grilovaných specialit byl přes 153 tisíc a se sponzorskými příspěvky ve výši 116 a půl tisíce, které společnosti z Otrokovic a okolí poslaly na účet veřejné sbírky, se celková částka vyšplhala přes hranici 270 tisíc korun. Otrokovickým zastupitelům bude předložen návrh na rozdělení částky pro otrokovickou Naději, Šanci Olomouc a nadaci Národ dětem.
Po rozhodnutí zastupitelů poputují finance na podporu vytváření pracovních příležitostí pro lidi se zdravotním postižením, lidem s mentálním a kombinovaným zdravotním postižením, onkologicky nemocným dětem a na financování výzkumu léčby onkologického onemocnění.

„Město do této akce vložilo na nákup potravin přibližně 90 tisíc korun. Velké poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří ve velké zimě vydrželi stát za stánky a prodávat občerstvení. Poděkovat chci touto cestou také společnostem, které se do akce Otrokovice pomáhají potřebným zapojily. Mnohé z nich finančně podporují tuto charitativní akci opakovaně. Také díky nim můžeme předat poměrně vysokou částku potřebným lidem, potřebným dětem,“ zdůraznil starosta Jaroslav Budek.

Dobrou spolupráci s Nadějí a všemi dobrovolníky vyzdvihla i místostarostka města Hana Večerková, která se sama na jeden den stala prodejkyní svařeného vína. „Jsem ráda, že jsem se mohla aktivně zapojit. Myslím, že pomáhat je důležité. Děkuji všem dobrovolníkům a Naději za jejich pracovní nasazení a především děkuji všem občanům a návštěvníkům města Otrokovice, kteří nákupem občerstvení sbírku podpořili, dodala místostarostka.“

Veřejná sbírka bude ukončena 31. prosince. Do té doby je stále možné posílat finanční prostředky na účet č. 35-122921/0100.

Foto: www.otrokovice.cz