Otrokovice otevřely pro veřejnost i školní hřiště

24.04.2020 09:51

OTROKOVICE – Město Otrokovice umožnilo sportování veřejnosti i na dosud uzavřených školních hřištích. „Kromě Sportovního areálu Baťov a in-line oválu na Trávníkách jsou veřejnosti přístupná také hřiště u základních škol včetně dopraváčku,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Ačkoliv školní hřiště slouží především pro potřeby výuky, v současné době byly upraveny provozní doby hřišť rovněž pro veřejnost.
„Lidé mohou školní hřiště navštěvovat za předpokladu dodržování stanovených podmínek. Buď musí mít roušku či jinou ochranu dýchacích cest nebo musí dodržovat odstup od ostatních minimálně dva metry. Vnitřní sociální zařízení je zakázáno používat,“ připomněla pravidla Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury Městského úřadu Otrokovice.
Ministerstvo zdravotnictví už začátkem dubna umožnilo za splnění stanovených podmínek sportování na venkovních sportovištích. 
Hřiště ZŠ TGM Otrokovice je otevřeno od 08:00 do 18:00 hodin od pondělí do neděle, ve stejné dny, ale jen od 15:00 do 18,00 hodin bude sloužit veřejnosti hřiště ZŠ Mánesova, stejnou otevírací dobu má hřiště ZŠ Trávníky. Dopravní hřiště DDM Sluníčko Otrokovice nabízí využití ve dnech pondělí až pátek v době od 15:00 do 19:00 hodin. Sportovní areál Baťov bude veřejnosti k dispozici po celý týden v době od 10.00 do 20:00 hodin. Na fotbalová hřiště s umělou trávou a workoutové hřiště není nutná rezervace, pro využití tenisového kurtu platí rezervační systém. In-line ovál Trávníky je otevřen v dubnu od 9:00 hodin do 19:00 a v období květen až září v době 8:00 až 21:00 hodin.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice