Otrokovice mají poslední příležitost soutěžit o dětské hřiště s Rákosníčkem

02.02.2019 10:44

OTROKOVICE - Již osmým rokem se staví v městech České republiky jedinečná dětská hřiště, kterých je po celé zemi už devadesát. „Obyvatelé Otrokovic nyní mají letos poslední příležitost dát svůj hlas našemu městu a zvýšit tak šance, že děti budou mít nové pohádkové hřiště. Projekt letošním rokem totiž končí. Nyní můžete rozhodovat právě vy svým hlasováním, které bude probíhat od 1. – 28. února,“ sdělila tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Projekt Rákosníčkova hřiště je zaměřen na rozvoj volnočasových aktivit dětí. Všechna hřiště spojuje známý motiv pohádkové postavy Rákosníčka, který se zároveň stal i aktivní součástí herních prvků. Prvky jsou z odolných materiálů a splňují přísná kvalitativní i bezpečnostní kritéria. Jedno z těchto hřišť v hodnotě 1,5 milionu korun může stát i v Otrokovicích.

„V letošním roce máme v plánu postavit deset hřišť a Otrokovice mají šanci jedno z nich získat. Rákosníčkovo hřiště mohou vyhrát všechna města či městské části, v jejichž blízkosti se nachází prodejny Lidl, a Rákosníčkovo hřiště tam ještě nestojí. Má to jednu podmínku – získat nejvíce hlasů ve své kategorii. Hlasování bude probíhat na webových stránkách projektu www.lidl-rakosnickova-hriste.cz a na Facebooku Lidl Česká republika www.facebook.com/lidlcesko od 1. do 28. února 2019. Každý hlasující může denně odevzdat dva platné hlasy a navíc se může zapojit i do soutěže o ceny. Na webových stránkách projektu bude možné sledovat průběžné výsledky hlasování, které budou pravidelně aktualizovány k 16. hodině,“ uvedla v tiskové zprávě městu Zuzana Holá ze společnosti Lidl.

Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí kolotoč nebo různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky.

Vlastimil Langer

Foto: www.otrokovice.cz