Otrokovice čeká další dopravní uzavírka

14.07.2019 10:47

OTROKOVICE - Výstavba jihovýchodní části obchvatu dálnice D55 s sebou přináší celou řadu dopravních omezení, na které musejí být nejen obyvatelé Otrokovic připraveni. „V souvislosti s jeho výstavbou bude od 18. do 21. července uzavřena silnice ‚stará malenovická‘ v úseku od konce Kvítkovic po křižovatku u Makra kvůli překopům pro přeložky vodovodu, plynovodu a sdělovacích kabelů,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

V současné době jsou až do 15. srpna zúženy jízdní pruhy na hlavní silnici č. I/55 za křižovatkou před Napajedly u benzinové čerpací stanice ÖMV směrem k napajedelské Fatře. Důvodem je realizace inženýrských sítí pod komunikací I/55.

Stále zůstávají pro provoz uzavřena ramena křižovatky v Kvítkovicích za hřbitovem ve směru na Pohořelice a na Napajedla. Další omezení se předpokládají od konce září.  

Aby měli zástupci otrokovické radnice informace o probíhající výstavbě, pravidelně se účastní kontrolních dnů na stavbě svolaných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR a zhotovitelem. „V současné době se realizují přeložky inženýrských sítí, jsou zahájeny práce na přeložkách silnic III. tříd, realizují se konsolidační násypy pro mosty a také probíhá sanace podloží a realizace násypů tělesa dálnice,“ uvedl Pavel Dvořák z ŘDS ČR, který má stavbu na starosti.

Výstavba jihovýchodního obchvatu navazuje na již hotovou severovýchodní část dálnice D55. Zprovozněna by měla být v roce 2021. Bližší informace naleznete na webových stránkách www.obchvatotrokovic.cz.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Archiv KNZ