Otce za volantem postihla náhlá indispozice, auto dokázal zastavit jeho nezletilý syn

28.01.2019 11:38

ZLÍN – Nezletilý chlapec se svým otcem jeli v pátek 25. ledna osobní automobilem ve Zlíně na hokej. Otci se najednou za volantem udělalo zle, začal krvácet z úst a chovat se nekoordinovaně.
„Nečekanou situaci však chlapec zvládl bravurně a pomocí ruční brzdy se mu podařilo automobil zastavit a předejít tak většímu neštěstí,“ informoval zástupce ředitele Městské policie ve Zlíně Pavel Janík.

Přibližně hodinu a půl před začátkem pátečního hokejového utkání byla přivolána hlídka Městské policie Zlín do nedaleké čtvrti Letná. Zde se podle oznamovatelky nacházelo v blízkosti lesa osobní motorové vozidlo, v němž byl v bezvědomí řidič, vedle něhož seděl jeho syn.

„O pouhé čtyři minuty později na místo dorazila nejbližší motorizovaná hlídka. Strážníci poté zjistili, že 35letého muže pravděpodobně postihla náhlá zdravotní indispozice. Jeho nezletilý syn uvedl, že otci začala téct z úst krev a začal se chovat zcela nekoordinovaně. Vozidlo, které mělo být tou dobou stále v pohybu, se mu pak podařilo pohotově zastavit zatažením ruční brzdy,“ popsal dramatické okamžiky Pavel Janík.

Hlídka MP Zlín přivolala zdravotnickou záchrannou službu a vedle otce se věnovala také synovi, který byl z nastalé situace dost rozrušený. Stálé operační centrum MP Zlín telefonicky kontaktovalo jeho matku, kterou pak jiná hlídka převezla na místo události.

Indisponovaného muže odvezli záchranáři k dalšímu vyšetření do krajské nemocnice.

Ilustrační foto: Archiv KNZ