Osm zlínských sborů oslaví sedmisté narozeniny města společným koncertem

21.10.2022 15:21

ZLÍN – Pěvecké sbory mají ve Zlíně dlouholetou tradici a mnoho z nich slaví výrazné úspěchy i za hranicemi republiky. Při letošních oslavách 700. výročí první zmínky o krajském městě proto nemohou chybět. Narozeniny města si osm z nich připomene společným koncertem 22. října od 16.30 hodin v kostele na Jižních Svazích.
„V rámci celoročních oslav města máme za sebou řadu úspěšných akcí a projektů. V závěru roku se ale vrátíme k rozjímání a duchovním hodnotám. Proto je jednou ze závěrečných událostí ve výročním kalendáři Koncert zlínských sborů,” uvedla manažerka výročí a ředitelka kulturního a kreativního centra Živý Zlín, Jana Kubáčová. „Touto událostí bychom také rádi vzdali hold osobnostem, které ve sborech působí. Jejich práce, nasazení a úspěchy jsou obdivuhodné,” dodala Kubáčová.
Kromě samostatných bloků jednotlivých sborů zazní i společné skladby. Polovina ze zúčastněných těles si letos zároveň připomíná významná výročí. V kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů na Jižních Svazích vystoupí 22. října například Smíšený pěvecký sbor Dvořák, který před dvěma lety oslavil století své existence.
„Kulaté jubileum má také uskupení Canticum Camerale, od jehož vzniku letos uplyne 40 let. Ohlédne se za nimi listopadovým koncertem. Již od roku 2002 působí také uskupení Mužáci, které kromě říjnového koncertu zve své příznivce 15. listopadu do Domu kultury. Návštěvníci se mohou těšit také na vystoupení Pěveckého sboru Radost, chrámového sboru Tibi, sboru Cantica Laetitia a zúčastní se i členové Evangelického chóru Zlín či Děvčice z Vonice v doprovodu cimbálové muziky Linda. Následně v 19.30 hodin naváže samostatný koncert sboru Cantica Laetitia, který slaví dekádu od založení. Vstup na koncert je zdarma,“ uvedla další program Anežka Gavendová z kulturního a kreativního centra Živý Zlín.
Akci organizuje statutární město Zlín skrze svou příspěvkovou organizaci Živý Zlín – kulturní a kreativní centrum u příležitosti 700 let od první písemné zmínky. Jednou ze závěrečných událostí výročního roku bude ekumenická bohoslužba, která se odehraje 6. listopadu od 16 hodin v kostele svatého Filipa a Jakuba. Více informací o oslavách najdete na webu www.zlin700.eu.

Živý Zlín – kulturní a kreativní centrum, příspěvková organizace, pořádá v krajském městě více než 70 akcí ročně pro širokou veřejnost a spolupracuje s řadou institucí a komunit. Sídlí na zlínském zámku. V letošním roce se zásadně podílí na organizaci většiny akcí statutárního města Zlína k příležitosti 700 let od první písemné zmínky o městě – besedy s historiky, podnikatelský meeting, festival Zlín Žije, festival Dny Baťa, projekt Zlín všemi smysly a mnohé další.
Zdroj: Magistrát města Zlína