Oslavy 28. října na Masarykově náměstí se neuskuteční

26.10.2020 08:22

KROMĚŘÍŽ - Oslavy vzniku samostatného Československa se slavnostním položením věnců k památníku T. G. Masaryka na Masarykově náměstí letos neproběhnou.
„Veřejný pietní akt naplánovaný na úterý 27. října se neuskuteční. Kvůli nebezpečí šíření nákazy koronaviru a s ohledem na zdraví obyvatel města a nařízení vlády, které zakazuje shromažďování více osob, se radnice rozhodla shromáždění zrušit,“ řekl starosta města Jaroslav Němec.
Tradiční vzpomínkové setkání u pomníku T. G. M. bude nahrazeno tichou vzpomínkou s položením věnců, které se zúčastní pouze členové vedení města.
„Věřím, že i v současné nelehké době si lidé sami připomenou důležité chvíle československé státnosti, které následovaly po skončení první světové války a rozpadu Rakouska-Uherska,“ dodal Němec.
„O konání připomínky Dne válečných veteránů, která je naplánovaná na 11. listopadu na městském hřbitově, rozhodne vedení města podle aktuální situace a platných vládních nařízení v době jejího případného konání,“ sdělil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Kroměříž