Osekaná verze vlčnovské jízdy králů se letos uskuteční na Youtube

27.05.2020 07:07

VLČNOV - Vlčnovská jízda králů, která je od roku 2011 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, se letos nemůže z důvodů pandemie COVID-19 uskutečnit.
Protože nechceme příznivce této tradice ochudit, rozhodli jsme se na sobotu 30. května připravit on-line pořad Jízda králů Vlčnov 2020 aneb ani Covid nás nezastaví,“ sdělil Jakub Šustr, člen programové rady Jízdy králů Vlčnov.
V sedm hodin večer začne na Youtube kanálu Klub sportu a kultury pořad, ve kterém se diváci seznámí s tajemstvím původu jízdy králů, s její minulostí, současností a případnou budoucností. Mluvit budeme také o tom, jak jízda králů probíhala, co všechno se s pořádáním jízdy králů pojí a zmíněn bude také malíř Joža Uprka, který má lví podíl na rozšíření slávy vlčnovské Jízdy králů.

„ Kromě živých vstupů uvidí diváci také autentické záběry z minulosti, vlčnovské kroje a spoustu dalších zajímavostí. Na závěr streamovaného pořadu z vlčnovských búd zahraje cimbálová muzika Mladí Burčáci,“ řekl k programu Jakub Šustr.
Večerem bude diváky provázet moderátorské duo Jakub Šustr a Jiří Jilík, novinář a autor několika knih s folklorní tématikou ze Slovácka.
Vlčnovské Jízdě králů se kromě sobotního pořadu bude věnovat také rádiová stanice Český rozhlas Brno. Ve středu, 27. května v 19 hodin, začne na zmíněné stanici pořad Na pěknú notečku, který se bude věnovat Vlčnovu a písním z této vesnice. Autoři programu Jízda králů Vlčnov 2020 aneb ani Covid nás nezastaví také v pátek, 29. května vystoupí coby hosté v pořadu Apetýt v Českém rozhlase Zlín.

Zdroj: TZ programové Rady Jízdy králů Vlčnov, Jiří Jilík