Organizátoři znají první účinkující festivalu UNITED

16.01.2019 11:14

VSETÍN - Organizátoři festivalu UNITED spustili aktualizované webové stránky, na kterých uveřejnili první informace týkající se nadcházejícího ročníku festivalu, který si již našel své pevné místo mezi kulturními akcemi na Vsetíně. Mezi novinky patří představení letošního téma, grafického vizuálu a také prvních hudebních hostů a řečníků.

„UNITED je křesťanský open-air festival s pestrým programem, který kromě hudebních vystoupení zahrnuje semináře, workshopy, službu modliteb a duchovního poradenství, divadlo, film, dětskou scénu a sporty. Počet letošních účastníků organizátoři odhadují na pět tisíc,“ uvedl Jiří Žůrek z vsetínské radnice.

Každý ročník festivalu UNITED má podtitul, kterému se ve svých promluvách věnují řečníci. Ten letošní zní Srdeční záležitost. „Celý náš život je jedna velká srdeční záležitost. Záležitost našeho srdce. Dnešní doba je plná toulavých srdcí. Cítíme se prázdní, zmatení, hledáme, kam své srdce investovat. Existují dlaně, ve kterých by našemu srdci bylo nejlépe? Nejsou to dlaně toho, který nám vdechl život? To, kam své srdce dáme, určí celé naše směřování. Letošní festival bude o hledání místa, kam vkládáme své srdce, o tom, proč je zrovna Ježíš jeho nejlepším správcem. Prostě srdeční záležitost,“ říkají k volbě podtitulu organizátoři.

Poprvé se na hlavním pódiu v roli hlavního řečníka představí Bogdan Lach, Kamil Strak a Jan Chenza Šeda. Z předchozích let mohou návštěvníci znát Kateřinu Lachmanovou a Vítka Vursta. Mezi první uveřejněné hudební interprety patří rapper Envej, slovenská skupina ESPÉ, formace Lévi a pop-rocková sestava ONMY.

„Festival se uskuteční od čtvrtka 22. do soboty 24. srpna. Aktuality a další informace jsou zveřejňovány na internetových stránkách www.festivalunited.cz a na Facebooku www.facebook.com/festivalunited. Na internetových stránkách je umístěn archiv materiálů z předchozích ročníků. Dále zde probíhá předprodej vstupenek s možností objednat vstupenku formou dárkového poukazu,“ dodal Jiří Žůrek.
Vlastimil Langer