Organizátor kulturních akcí Josef Olišar převzal Cenu města Kroměříže

09.02.2019 07:33

KROMĚŘÍŽ - Organizátor kulturních akcí, folklorista a divadelník Josef Olišar převzal na čtvrtečním zasedání zastupitelstva z rukou starosty Jaroslava Němce Cenu města Kroměříže za rok 2018.

Josef Olišar patřil mezi zakladatele Rady amatérské umělecké činnosti, kterou 25 let vedl jako předseda. Podílel se na organizaci soutěží mladých recitátorů a divadelníků a spolupracoval také na oživení hanáckého folkloru. „Cena města za loňský rok je rozhodně v dobrých rukou,“ zmínila místostarostka Daniela Hebnarová.
„Zastupitelé rozhodli o udělení Ceny města loni v prosinci. Ocenění zahrnuje certifikát a odměnu 10.000 korun. Olišar cenu obdržel jako desátá osobnost v pořadí. Zastupitelstvo ji uděluje jednou ročně za podstatný přínos pro město v různých oblastech lidské činnosti a za činy hodné občanské pozornosti,“ dodal tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.
Za rok 2017 cenu získala Jitka Dvořáková, bývalá místostarostka, pedagožka, ředitelka základní školy a předsedkyně Klubu UNESCO Kroměříž, která se zasloužila o zápis zahrad a zámku na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Vlastimil Langer

Foto: www.mesto-kromeriz.cz