Oprava vsetínského nadjezdu pokračuje, stavebníci zaberou část parkoviště

10.01.2018 10:01

ZLÍNSKÝ KRAJ - I v zimním období pokračují práce stavební firmy na rekonstrukci silničního nadjezdu ve Vsetíně. „Od úterý 9. ledna je zavřena asi na čtyři měsíce část parkoviště pod mostem u supermarketu Albert, aby mohla stavební firma pracovat na stavebních úpravách spodní části nadjezdu?“ informovala krajská tisková mluvčí Renata Janečková.
Stavební firma pracuje na rozsáhlé rekonstrukci vsetínského nadjezdu včetně silnice na mostě již od dubna 2017. Celková délka stavební úpravy silnice je 460 metrů, z toho délka mostu je 431 metrů. Náklady dosáhnou částky asi 92 milionů korun. Stavba využívá spolufinancování z prostředků EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.
Práce nyní pokračují na polovině mostu, která je blíže centru Vsetína a motoristé mohou využívat dva jízdní pruhy na protilehlé straně mostu, která byla rekonstruována již v roce 2017. Na spodní straně mostu čeká zhotovitele v nejbližší době sanování konstrukcí a rovněž náročná výměna ložisek na čtyřech pilířích. Pro tyto práce bude muset stavební firma od úterý 9. ledna využít asi do konce dubna i část parkoviště pod nadjezdem v blízkosti supermarketu Albert.
„Předpokládám, že rekonstrukce nadjezdu bude skončena v letních měsících a tím dojde k výraznému zkrácení původního termínu,“ uvedl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

Vlastimil Langer

Foto: www.rszk.cz