Oprava kanalizace omezí dopravu v centru Valašském Meziříčí

20.07.2020 11:15

VALAŠSKÉ  MEZIŘÍČÍ - Řidiči a chodci v centru Valašského Meziříčí se musí obrnit trpělivostí. „Od pondělí 20. července bude více jak rok v několika úsecích postupně uzavřena ulice Poláškova, jež navazuje na náměstí. Důvodem je rozsáhlá oprava kanalizace a vodovodu, kterou realizuje společnost Vodovody a kanalizace Vsetín, a. s. (VaK Vsetín),“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.

Stavební práce startují už v pondělí 20. července přípravou stavby a dopravního značení. „Kanalizace vedoucí ulicí Poláškova v úseku od náměstí je v havarijním stavu a opravu již nutně potřebuje. Společnost VaK Vsetín k ní protopřistupuje v součinnosti s městem. Oprava kanalizace a vodovodu s náklady cirka 12 milionů korun bez DPH, kterou plně financuje VaK Vsetín, navíc předchází plánované rekonstrukci náměstí,“ řekl valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek.

Kanalizace pod ulicí Poláškova leží v hloubce až 4,5 metru a památkáři odhadují, že její nejstarší úseky mohou pocházet z 18. století. „Proto zatím nedokážeme přesně odhadnout náročnost prací souvisejících s její opravou a termín dokončení celé stavby je tak stanoven až na 30. září 2021,“ uvedl Roman Pilař, ředitel společnosti VaK Vsetín s tím, že práce budou probíhat postupně po úsecích směrem od náměstí. „
V místě stavby bude ulice Poláškova neprůjezdná a dopravní obslužnost bude zajištěna objízdnými trasami. Žádáme proto motoristy a občany o trpělivost a respektování dopravního i dalšího značení souvisejícího se stavbou,“ dodal ředitel.

Zdroj a foto: Měú Valašské Meziříčí