Opilý zloděj s drogou v kapse skončil v policejní cele

09.11.2017 18:58

ZLÍN – Nocleh v policejní cele připravili ve středu 9. listopadu policisté zloději, který v jenom ze zlínských supermarketů nakupoval za pět prstů. Jenže neunikl pozornosti vedoucího prodejny, který ho zadržel a přivolal muže zákona. 
Zákazník ukradl v prodejně cukrovinky, dal si je do kapes a po zaplacení nákupu, který měl v košíku, chtěl odejít. „Za pokladnami ho proto vedoucí prodejny oslovil a požádal, aby ho následoval do zadní místnosti a ukázal mu obsah kapes. Jakmile zloděj zjistil, že zavolal policii, začal být vulgární a agresivní. Snažil se vedoucího udeřit a neustále ho častoval vulgárními výrazy. Zloděj nezkrotl ani po příjezdu policejní hlídky,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Muž byl zjevně opilý a choval se nevypočítavě. Dechová zkouška u něj ukázala 1,63 promile alkoholu. „V průběhu vyšetřování navíc policistům neuniklo, že má v kapse sáček, který se neustále snaží někam přemístit. Proto mu ho odebrali a zjistili, že obsahuje zřejmě marihuanu. Zloděje pak převezli do policejní cely a rostlinnou hmotu poslali k odbornému zkoumání,“ dodala Monika Kozumplíková.
Policisté prověřují jeho jednání jako přestupek proti majetku a občanskému soužití a neoprávněné držení omamné a psychotropní látky. Ve správním řízení mu podle policistky hrozí několikatisícová pokuta.

Vlastimil Langer