Opilý muž měl krvi přes pět promile a skončil v nemocnici

20.10.2017 19:55

VSETÍNSKO – Silně opilý muž si ve čtvrtek 19. října v podvečer ustlal v prostoru autobusové zastávky v Karolince na Vsetínsku. Nadýchal více jak pět promile a skončil v nemocnici.
„Ležícího opilého muže na autobusové zastávce v Karolince si včera před čtvrtou odpoledne všimli místní obyvatelé a informovali policii. Policisté zjistili, že se jedná o osmapadesátiletého místního muže, který s nimi komunikoval a sám se posadil na lavičku. Přiznal, že alkohol konzumoval, když pomáhal kamarádovi. Přislíbil, že se vydá k domovu,“ sdělil policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.
Svůj úmysl si zřejmě pod vlivem alkoholu rozmyslel a dál pokračoval v pití. Opět si ustlal na zemi. Za necelou hodinu byli tedy policisté u muže podruhé. „To už byla komunikace daleko složitější. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku. Přístroj ukázal hodnotu 5,28 promile. Proto přivolali zdravotníky a ti si opilce převzali. Jednání muže bude mít dohru u správního orgánu, kam jej policisté oznámili pro spáchání přestupku proti veřejnému pořádku. Za tento přestupek hrozí muži až desetitisícová pokuta,“ dodal policista.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer