Opilá řidička bourala, přiznala se až v průběhu vyšetřování

12.08.2019 13:14

HORNÍ LAPAČŘidička osobního automobilu havarovala v neděli 11. srpna časně ráno v obci Horní Lapač na Kroměřížsku. Nadýchala 1,89 promile a je nyní podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Včera brzy ráno o půl šesté  došlo v obci Horní Lapač k dopravní nehodě, při které pravděpodobně sehrál svou roli alkohol. Pětatřicetiletá řidička osobního automobilu jela směrem na Fryšták. Po projetí pravotočivé zatáčky vyjela vlevo mimo komunikaci, kde narazila do vodního hydrantu a okrasného keře,“ informovala dnes mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová.

Řidička přesto pokračovala v jízdě příkopem, až se jí podařilo dostat zpět na silnici do pravého jízdního pruhu. Ovšem poté opět vyjela vlevo mimo cestu do příkopu, kde už zůstala s vozidlem stát.

Dopravní policisté po příjezdu k nehodě řidičku u vozu nenašli. Místo ní tam čekal devětačtyřicetiletý muž, který tvrdil, že auto řídil on.

„V průběhu vyšetřování nehody ale vyšlo najevo, že vozidlo přece jen řídila pětatřicetiletá žena. Nadýchala 1,89 promile. K řízení vozidla i k požití alkoholu před jízdou se doznala,“ sdělila policejní mluvčí.

Na automobilu vznikla škoda dvanáct tisíc korun, na vodním hydrantu pak deset tisíc korun.

Vlastimil Langer

Foto: Policie ČR