Okružní křižovatky ve Vsetíně dostávají jednotné dopravní značení

21.05.2020 09:45

VSETÍN - Instalace nového dopravního značení na třech okružních křižovatkách v centru Vsetína probíhá právě v těchto dnech. Velkoplošné značky zvýší přehlednost dopravních uzlů pro řidiče a do budoucna také umožní architektonické úpravy středových ostrůvků, z nichž veškeré staré značení zmizí.

„Dopravní značení na okružních křižovatkách v ulicích Mostecká (u Telekomu), Palackého (u Snahy) a Nádražní (u SBD) bylo nepřehledné, nejednotné, zastaralé a ve stavu nevyhovujícím současným normám. Zástupci Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) a vsetínské radnice  se proto dohodli na sjednocení značení a také společném financování této akce,“ uvedla tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
 Okružními křižovatkami totiž procházejí jak místní komunikace vlastněné městem, tak i silnice 3. třídy, jejichž majitelem je Zlínský kraj a správcem právě ŘSZK. 
„Na základě výběrového řízení nové značení dodá firma GS Plus z Moravan u Brna. Díky veřejné zakázce se podařilo celkovou cenu snížit z předpokládaných 940 tisíc korun bez DPH na pouhých 413 tisíc korun bez DPH,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že město z celkové částky uhradí 149 tisíc, ŘSZK pak 264 tisíc korun.

V minulých dnech proběhla předrealizační příprava celé akce, během níž byly vyznačeny inženýrské sítě v okolí křižovatek, aby při instalaci značení nedošlo k jejich poškození. Nyní již zhotovitelská firma provádí samotnou montáž značení. 
„Staré značení je nahrazováno velkoplošnými ukazateli s tvarem křižovatky, které informují motoristy o výjezdních směrech k významným cílům. Nově již nebudou tyto ukazatele ve středových ostrůvcích, ale na vnějších okrajích před vjezdem na samotný kruhový objezd,“ vysvětlila stavební technička radnice Milada Chudárková a dodala, že značení bude mít stejný vzhled, jako to na loni postaveném „kruháči“ na Ohradě u Skláře.

Nový způsob značení navíc uvolní středové ostrůvky, jejichž architektonické úpravy město plánuje na další období. 

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Vsetín