Oheň zničil střechu rodinného domu v Bystřici pod Hostýnem

09.05.2019 14:47

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM – Požár, který dnes v noci zničil střechu rodinného domu v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku, způsobil podle vyšetřovatele hasičů špatný technický stav komínového tělesa.
„Při požáru nebyl nikdo zraněn, předběžná výše škody činí okolo 900 tisíc korun. Na likvidaci události se podílelo sedm hasičských jednotek, které do Bystřice krátce před druhou hodinou ranní po přijatém oznámení vyslal operační důstojník HZS Zlínského kraje,“ sdělila dnes tisková mluvčí HZS Lucie Javoříková.

V době příjezdu prvních jednotek byla střecha domu v plamenech a oba jeho obyvatelé se nacházeli mimo budovu v bezpečí. „Velitel zásahu ihned povolal další jednotky i výškovou techniku a vyžádal si pracovníky energetických služeb k odpojení elektrického vedení umístěného na hořícím domě,“ upřesnila mluvčí.
K likvidaci požáru použili hasiči pět vodních proudů a uvnitř domu jeden vysokotlaký proud. „Požár dostali rychle pod kontrolu a již deset minut po druhé hodině mohl velitel zásahu vyhlásit lokalizaci požáru. Poté hasiči střechu domu kontrolovali termokamerou a dohašovali postupně skrytá ohniska,“ dodala mluvčí.
Po skončení dohašovacích prací oznámil velitel zásahu konečnou likvidaci požáru po šesté hodině ranní.

Foto: HZS Zlínského kraje