Odvoz vánočních stromků zajistí radnice

06.01.2019 08:09

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Zanedlouho přijde období, kdy se lidé začnou zbavovat vánočních stromků. „Prosíme občany, aby po odstrojení stromků upřednostnili jejich uložení přímo do sběrného dvora v ulici Moravníky č. p. 905. Kdo nemá možnost použitý stromek dopravit přímo do sběrného dvora, ať jej umístí k nejbližšímu sběrnému místu odpadu na kontejnerová stání, odkud zajistí odvoz město Uherské Hradiště,“ iínformoval tiskový mluvčí hrdišťské radnice Jan Pášma.

Také letos bude sběr a odvoz stromků prováděn jednou týdně, vždy v pondělí, a to od 7. 1. do 11. 2. 2019. „Žádáme občany, aby v žádném případě neodkládali stromky na jiná místa např. do vnitrobloků, ke komunikacím a chodníkům a zejména, aby neumísťovali stromky do nádob na komunální odpad. Stromky od sběrných míst i ze sběrného dvora jsou následně ekologicky likvidovány štěpkováním,“ zdůraznil tiskový mluvčí.

Takto vzniklá štěpka je využita jako druhotný energetický zdroj. „Po posledním sběru stromků jsme získali 32 tun štěpky, která posloužila k ekologické výrobě elektrické energie i tepla. Přestože likvidace vánočních stromků přišla uherskohradišťskou radnici na cca 80 tisíc korun, našly stromky využití, které je navíc šetrné k životnímu prostředí,“ dodal Jan Pášma. 
Vlastimil Langer

Foto: www.mesto-uh.cz