Oddělení klinické biochemie Nemocnice Valašské Meziříčí má novou lednici pro skladování transfuzních přípravků

06.08.2018 15:25

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Oddělení klinické biochemie Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, má ve svém portfoliu zcela nové chladicí zařízení Vestfrost pro skladování až 160 krevních vaků při teplotě +2 až +6 °C. „Pro zdravotníky i pacienty je nové vybavení v hodnotě téměř 150 tisíc korun zárukou spolehlivosti a nabízí i řadu praktických novinek,“ informovala mluvčí nemocnice Lucie Drahošová.

 „Nová lednice BBR 290 nahradila starší lednici, která již pro svůj technický stav vyžadovala opravy. Nákupem nové lednice jsme získali kvalitní a spolehlivé chladící zařízení, které splňuje náročné podmínky pro skladování transfuzních přípravků“, uvedla Andrea Košůtková, vedoucí krevní banky Nemocnice Valašské Meziříčí, s tím, že chladicí skříň BBR má oproti jiným typům řadu užitečných vlastností.

„Nerezové zásuvky s pojezdy umožňují přehledné uložení krevních vaků, nucená cirkulace vzduchu zase zabezpečuje homogenitu teploty v lednici, kdy je po celém skladovacím prostoru zajištěna skladovací teplota +2 až +6 °C. Nechybí přitom ani ergonomicky tvarované dveřní madlo, které je pro lepší úchop umístěno po celé délce dveří, a také energeticky úsporné LED osvětlení,“ vysvětlila Košůtková.

Praktickými pomocníky jsou pak v neposlední řadě i prvky sloužící ke kontrole a ovládání teploty. Náhled na aktuální teplotu ve skříni umožňuje ovládací panel, její zjišťování pak monitorovací systém. Kromě externího monitorovacího systému je přitom lednice vybavena i vlastním monitorovacím systémem. Za pomocí několika teplotních čidel tak neustále snímá, vyhodnocuje a zaznamenává aktuální hodnoty. V případě překročení teplotního limitu pak spustí vlastní zvukový a vizuální alarm, který zdravotníky okamžitě upozorní na problém – a to i v případě výpadku energie, kdy je záložní zdroj schopen zaznamenávat teplotu až po dobu 50 hodin.

Vlastimil Langer
Foto: Nemocnice Valašské Meziříčí