Ocenění nejlepšího EY Podnikatele roku 2019 Zlínského kraje získal Antonín Machala, majitel společnosti ALTECH, spol. s r.o.

13.02.2020 14:15

ZLÍN Společnost EY pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka vyhlásila držitele titulu EY Podnikatel roku 2019 Zlínského kraje. Ocenění získal Antonín Machala se společností ALTECH, spol. s r.o., která je lídrem na evropském trhu s moderními šikmými schodišťovými plošinami na míru, dále vyrábí svislé plošiny, schodišťové sedačky, zvedací zařízení, rampy a bazénové zvedáky pro hendikepované. Hlavní odběratele má firmy kromě zemí EU také v USA, Jižní Americe a Izraeli. Nezávislá porota, jíž předsedala Radka Prokopová ze společnosti Alca plast, která se svým manželem Františkem Fabičovicem obdržela titul EY Podnikatel roku 2018 České republiky v minulém roce, ocenila u Antonína Machaly odvahu, s níž se po revoluci pustil do podnikání, cílevědomost, otevřenost inovacím a také jeho filantropické aktivity. Ve Zlínském kraji byl regionální vítěz vyhlášen poosmé. Je zde znát významný vliv Tomáše Bati, který zůstává vzorem pro většinu místních podnikatelů. Každoročně se ve Zlínském kraji přihlásí osobnosti s velmi inspirativním podnikatelským příběhem. Zlínský kraj má i svého celorepublikového vítěze a držitele titulu EY Podnikatel roku České republiky, kterým se v roce 2016 stal Petr Chmela, spolumajitel a zakladatel světoznámé TESCOMY.

„Uspět v takové prestižní soutěži je pro mě i můj tým velké uznání a motivace do další práce. Letos začínáme 29. rok existence, neustále rosteme a investujeme do růstu produktivity a technologií. Naším cílem je efektivní a dobře fungující firma,“ uvedl první dojmy z vítězství Antonín Machala, majitel společnosti ALTECH, spol. s r.o. (viz obr.)

„Mám radost, že se porota rozhodla krajským titulem ocenit podnikatele, který svým podnikáním pomáhá hendikepovaným. Posláním soutěže EY Podnikatel roku je ukazovat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Příběh Antonína Machaly považuji za velmi inspirativní a věřím, že díky jeho vítězství v krajském klání se s ním seznámí i široká veřejnost,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy. „Jsem přesvědčen, že úspěšní podnikatelé jsou klíčovou součástí a hybnou silou každého regionu. Zvláště u nás ve Zlínském kraji má podnikání silné kořeny, máme zde řadu šikovných podnikavých lidí i úspěšných firem. Proto jsem velmi rád, že se tato soutěž koná a oni se díky ní mohou dočkat zaslouženého zviditelnění a ocenění,“ uvádí Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje.

Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2019 České republiky budou vyhlášeny 3. března 2020. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2020 v Monte Carlu.

Rudolf Maňas

Zdroj: www.kr-zlinsky.cz