Obyvatelé Vsetína hlasují pro název participativního rozpočtu

13.05.2020 08:24

VSETÍN – Do 24. května mohou obyvatelé Vsetína vybírat na platformě Mobilní Rozhlas originální název historicky prvního vsetínského participativního rozpočtu. Díky jednomu milionu korun v tomto rozpočtu dojde následně k realizaci vítězného projektu či projektů, které vzejdou od občanů.

„V první anketě na platformě Mobilní Rozhlas, jež byla ukončena 7. května, se sešlo celkem 43 návrhů názvů pro vsetínský participativní rozpočet. Vedení města z nich následně vybralo osm nejosobitějších, a z nich nyní mohou Vsetíňané v hlasování vybrat vítězný název,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

„Děkujeme všem, kteří se zapojili, bylo opravdu z čeho vybírat. Nakonec jsme vybrali osm nejosobitějších názvů. Ten vítězný vzejde z hlasovánív anketě na platformě Mobilní Rozhlas, které potrvá do 24. května,“ vysvětlil místostarosta Pavel Bartoň s tím, že hlasovat bude možné po přihlášení v sekci Ankety, případně pomocí QR kódu.

 „Název našeho rozpočtu budeme znát do konce května, v průběhu června a července plánujeme příjem návrhů od občanů, následovat bude kontrola realizovatelnosti, veřejné představení projektů a hlasování o vítězném projektu na Mobilním Rozhlasu. S realizací jednoho či více vítězných projektů podle  jejich finanční náročnosti bychom měli začít v příštím roce. O všech dalších krocích budeme aktuálně informovat,“ dodal Bartoň.

Participativní rozpočet je projekt, který umožňuje občanům zapojit se do života ve svém městě. „Vsetínská radnice na něj vyčlenila milion korun, o jehož investování rozhodnou sami občané. Předkládané nápady a projekty by měly být zaměřeny na úpravu veřejného prostoru či zvelebení veřejného prostranství. Tyto návrhy budou veřejně prezentovány a o vítězném rozhodnou sami občané,“ dodala tisková mluvčí.

Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Vsetín
Ilustrační foto: Archiv KNZ