Obyvatelé Otrokovic si připomněli 88. výročí úmrtí Tomáše Bati

14.07.2020 08:19

OTROKOVICE - U pomníku Tomáše Bati staršího v průmyslovém areálu TOMA v Otrokovicích, kde 12. července 1932 havaroval Tomáš Baťa starší se svým pilotem Jindřichem Broučkem, se v pondělí 13. července dopoledne sešli představitelé města, aby si připomněli výročí úmrtí tohoto významného obuvníka.
„Kytici zde položili místostarosta Otrokovic Petr Ťopek, ředitel Nadace Tomáše Bati Pavel Velev, válečný veterán Josef Krause a památce T. Bati se přišli poklonit i další členové Zastupitelstva města Otrokovice. Připomenout si význam tohoto podnikatele přišli rovněž obyvatelé nedalekého SENIORU, skupina výsadkářských veteránů a veřejnost?“ informovala tisková mluvčí města Otrokovic Romana Pastuszková.
Tomáš Baťa se narodil 3. dubna 1876 ve Zlíně v rodině ševce jako člen sedmé generace rodů místních řemeslníků-ševců. Byl společně s bratrem Antonínem a sestrou Annou zakladatelem obuvnické firmy Baťa a jeden z největších podnikatelů své doby. Zavedl mnohé nové myšlenky ve výrobě a prodeji svých výrobků, kterými dokázal ovlivnit množství budoucích ekonomů. Jeho postupy a technologie byly na tehdejší podnikání revoluční a jsou stále užívány jako příklady top managementu. Pro svoji firmu dokázal podle svých představ přebudovat město Zlín, a stejně tak dal tvář i Otrokovicím.

Zdroj a foto: Měú Otrokovice