Obyvatelé města nemusí na hory, běžkařskou stopu mají za humny

30.01.2019 09:28

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Po několika letech se opět podařilo strojově upravit běžecké stopy ve Valašském Meziříčí. „Místní oddíl běžeckého lyžování při TJ Valašské Meziříčí ve spolupráci s Penzionem na Kraji lesa upravil pro fanoušky běžeckého lyžování stopu o celkové délce více než osm kilometrů. Tratě se nacházejí v Podlesí – Podhájí,“ sdělil tiskový mluvčí meziříčské radnice Lukáš Martinek.
„Do stopy mohou sportovci naskočit už na Štěpánově na konci panelové cesty vedoucí po červené turistické značce na Malou Lhotu. Případně mohou své sportování zahájit v Podlesí u Křížku pod penzionem Na Kraji lesa nebo naopak vyjet až k parkovišti u Ski Areálu Veselá a zde se vydat po vrstevnici směr Podlesí až k hlavní cestě na Malou Lhotu,“ informoval Jiří Baroš, člen oddílu běžeckého lyžování.
Úsek mezi Štěpánovem a Veselským vlekem měří 6,5 km (https://mapy.cz/s/3mMvg), ale lze si jej zkrátit podle potřeby. Druhý menší okruh měří dva kilometry a vede od Křížku na konci obce Podlesí – Křivé kolem rybníčku na točnu a zpět (https://mapy.cz/s/3mMw1). 
„V současné době jsou všechny trasy dobře sjízdné. Samozřejmě, pokud přijde menší obleva, bude potřeba cca 500 m dlouhý úsek v Podlesí přejít pěšky. Nicméně úsek na ‚veselské cestě‘  bude díky vyšší nadmořské výšce v dobrém stavu i za teplejšího počasí,“ upozornil Baroš.
Oddíl běžeckého lyžování má v plánu stopy pravidelně udržovat. „Samozřejmě nás trápí neukáznění pěší, kteří šlapou přímo ve stopě, přičemž mají mimo ni dostatek prostoru pro chůzi. Děláme tuto práci ve svém volném čase a ze svých a sponzorských peněz. Jsme rádi, že můžeme obyvatelům nabídnout takovou možnost. Za kvalitní stopou tak nemusí dojíždět do vzdálených středisek,“ uzavřel Baroš.
Vlastimil Langer
Foto: www.valasskemezirici.cz