Obyvatelé Kroměříže si nejvíce přejí opatření pro zadržení vody v krajině

14.06.2019 13:12

KROMĚŘÍŽ - Obyvatelé Kroměříže, kteří hlasovali v anketě o prioritách města, vybrali jako nejpotřebnější provádění opatření pro zadržení vody v krajině. Hlasovalo pro ně 390 lidí. „Sucho nás trápí čím dál tím více a prognózy dalšího vývoje bohužel nejsou příznivé. Opatření vedoucí k udržení vody v krajině proto vnímám jako důležitá,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.
Do ankety o prioritách města se zapojilo 552 občanů. Za druhou prioritu označili budování cyklostezek ve městě mimo hlavní komunikace (175 hlasů). Na dalších místech skončily řešení křižovatky ulic Havlíčkova – Albertova (129 hlasů), vybudování sportovně-rekreační zóny v lokalitě Bágrák (104), zřízení nové pobytové služby pro seniory (94), řešení likvidace odpadů po roce 2025 (56), zajištění veřejného přehledu investic města po měsících (23), časové omezení hlasitých hudebních produkcí – kulturních akcí (12), zřízení obecního hostince (7) a zajištění pravidelného setkávání s podnikateli (pět hlasů).
„Zmíněné priority vzešly z dubnového veřejného fóra pořádaného Zdravým městem Kroměříž, místní Agendou 21, kde je navrhovali občané města. Zúčastnilo se jej tehdy šest desítek lidí, vysvětlil tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.
„Výsledky fóra budou nyní předloženy radě a zastupitelstvu města. Budeme s nimi pracovat a snažit se tyto lidmi zmíněné problémy Kroměříže řešit,“ uzavřela Hebnarová.
Vlastimil Langer