Ve Zlíně platí zákaz používání předních dveří a prodeje jízdenek u řidičů vozidel MHD

23.10.2020 08:25

ZLÍN - Vládní opatření proti šíření nemoci covid-19 jsou důvodem, aby Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) obnovila od pátku 23. října svůj jarní zákaz používání předních dveří vozidel MHD včetně přerušení prodeje jízdenek u řidičů.
„V reakci na vyhlášená vládní opatření proti šíření koronavirové infekce ruší DSZO dočasně od pátku 23. října doplňkový prodej jízdenek u řidičů a rovněž používání předních dveří trolejbusů a autobusů pro nástup i výstup cestujících. Přední prostor vozidel MHD bude zapáskován, aby se cestující nedostávali do blízkosti řidičů. Pro nástup do vozidel a výstup z nich budou moci cestující na všech zastávkách používat všechny dveře trolejbusů a autobusů MHD kromě uzavřených předních dveří,“ informoval tiskový mluvčí dopravní společnosti Vojtěch Cekota.
„V reakci na poslední vládní opatření proti šíření nemoci covid-19 jsme se rozhodli, podobně jako letos na jaře, dočasně zrušit ve vozidlech MHD používání předních dveří cestujícími a rovněž prodej jízdenek u řidičů. Prosíme cestující o pochopení,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.
Přední dveře vozidel i kabiny řidičů budou označeny zvláštní informační nálepkou. Jízdenky si musí všichni cestující v současném kritickém období opatřit ještě před nástupem do vozidla na předprodejních místech, v jízdenkových automatech na zastávkách nebo prostřednictvím SMS a mobilního telefonu.
Veškerý provoz vozidel MHD DSZO v pracovních dnech je od 19. října veden podle tzv. letních jízdních řádů. Jízdní řády pro soboty, neděle a svátky se nemění. DSZO klade zvýšený důraz na každodenní čištění a dezinfekci interiérů vozidel, zejména madel a ploch, kterých se dotýkají ruce cestujících. Přibližně jednou za týden je interiér každého vozidla vydezinfikován také procesem kompletní ozonizace.
Zdroj a foto: DSZO